Strapon Nedir, Strapon Ne İşe Yarar, Kullanım Amaçları Nelerdir?

Strapon kişilerin cinsel kimliklerini bulmasında, ayrıca cinsel fantezilerini belirlemesinde kullandıkları birçok cinsel fantezi ürünü mevcuttur. Cinsel arzuların özgürce yaşanabilmesi, bu özgürlüğün sınırlarının genişletilebilmesi, “haz alma ve verme” eylemlerinin tecrübe edilebilmesi amacıyla sıkça kullanılan fantezi ürünlerinden biri de strapon olarak bilinen dildolardır. Klasik dildoların aksine straponlar belden bağlamalı veya kemerli vibratörlerdir. Ereksiyon olmuş izlenimi veren protez penisler, bu kemere bağlı durumdadır.

Kemerin yapısı temel olarak bir g-string’e benzetilebilir. İlişki sırasında kemerin yardımıyla yapay penis kullanılır. Hem aktif hem de pasif durumdaki partnerler için haz alabilmenin farklı bir boyutudur. Straponları kadınlar hemcinsleri ve karşı cinslerine karşı kullanabilirler. Kadının otoriter yapısının ve güç arzusunun bir yansıması olarak strapon vibratörler fazlaca tercih edilmektedir. Kemerli penislerin içi boş olan türleri de bulunmaktadır. Bu modelleri genellikle erkekler tercih eder. Eğer erkek ereksiyon sorunu yaşıyorsa ya da penisinin boyunu yeterli seviyede görmüyorsa, karşı tarafı tatmin edebilmek adına içi boş straponları kullanabilir. Straponların yapıldıkları malzemeler arasında lateks ve kauçuk yer almaktadır.

Strapon

Strapon Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • İçi boş straponlar, belirli yaş üstü ereksiyon problemi yaşayan erkeklerde kullanılır. Bele yerleştirilen strapondaki yapay penise, takan kişinin penisi yerleştirilir.
  • İçi boş straponlar, penis boyunun karşı tarafı tatmin edemeyeceğini düşünen erkeklerde kullanılır. Bele takılan kemerdeki içi boş yapay penise, takan kişinin penisi yerleştirilir.
  • İçi dolu straponlar, lezbiyen ilişki yaşayan kadınlarda kullanılır. Bu ilişkilerde dildoyu tercih eden lezbiyen kişiler, straponların piyasalarda yaygınlaşmasından sonra bu kemerleri kullanmaya başlamıştır.
  • İçi dolu straponlar, biseksüel ilişki yaşayan kişilerde de kullanılır. Kadın straponu beline takar ve yapay penisini tatmin edilmek istenen erkek üzerinde kullanır.
  • Straponların kullanım amaçlarından biri de rol değişimleridir. Özellikle lezbiyen çiftlerde bu durum görülür. Erkek rolüne bürünmek isteyen kadın, partnerine karşı yapay penisi kullanır. Böylece role bürünme fantezisi denenmiş olur. Bazı erkeklerde ise ilişki sırasında partnerini erkek, kendisini kadın olarak hissetme durumu oluşur.

Strapon Çeşitleri Nelerdir?

Straponların temel olarak kullanımı, bele takılan kemer aracılığıyla gerçekleşir. Çeşitleri arasında g-string, külot, kalçayı saran deri gibi modelleri bulunur, ayrıca titreşimli ve titreşimsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Çoğu modelde penis boyunu seçmek mümkündür, ince ve kalın olarak da seçim yapılabilir. Siyah ve normal renklerdeki türleri de bulunmaktadır.

Strapon Nedir

Strapon ve Fantezi

İnsanların cinsel yaşamlarının dinamizm kazanması, onların normal yaşamlarında mutlu hissetmelerine katkı sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı, çiftlerin birçoğu cinsel arzularını gerçekleştirebilecekleri fantezi ürünleri alır. Kelepçe, kırbaç, kostüm gibi ürünlerle yetinmek istemeyenler veya sınırlarını yok etmek isteyenler için kemerli penisler idealdir. Özellikle, partneriyle birlikte cinsel fantezi oyunları oynayan kişilerde “kölelik” rollerine bürünme durumuna rastlanılabilir. İtaat ve sahiplik kavramları üzerinden cinsel ilişki gerçekleştirilir. Straponların kullanım alanları tamamen fantezilerin çeşitliliğine bağlı olarak artış göstermektedir.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!